У червні прищипую верхівки зелених пагонів смородини для збільшення врожаю ягід

Якщо подивитися на кущ смородини, то видно, що верхівки дворічних і трирічних пагонів продовжують рости. Зараз верхня частина пагонів молоді, зелені гілки і наступного року саме на цій частині зростатимуть ягоди. Але з допомогою обрізки можна збільшити врожай.

У червні зелені верхні частини пагонів вже зросли в основному більше 10 см. У цей період проводжу прищипування. Проходжуся по кущі і прищипую зелену верхівку. Обрізання проводжу в сонячну погоду, щоб місця зрізу одразу підсохли.

В результаті такої обрізки у пагонів почнуть рости бічні пагони у верхній частині гілки. І цього року на всіх пагонах рослина закладе квіткові бруньки. Вийде, що на наступний рік ягоди виростуть і на бічних пагонах. Це значно збільшить урожай ягоди.

Хочу зазначити, що таке обрізання верхніх зелених пагонів потрібно проводити лише у чорної смородини. Оскільки у чорних смородин така біологічна особливість. І плодоношення червоної та чорної смородини відрізняється.

Джерело

Leave a Comment