Натуральний полуничний нектар на зиму – без соковижималки!

Сезон полуниці в самому розпалі і хочеться не тільки поласувати свіжою полуницею, а й зберегти ці чудові плоди на зиму.

Цього разу я хочу вам показати, як я готую натуральний полуничний нектар на зиму в комплекті з м’якоттю без використання соковижималки.

Звичайно, натуральний полуничний сік – це дуже смачний і корисний напій, але хоча полуниця досить соковита, соку з неї виходить не так багато, а більше м’якоті.

ІНГРЕДІЄНТИ:

– 4,5-5 кг полуниці;

– 3 л води;

– 500 г цукру (або за смаком);

– 1 столова ложка лимонного соку (або за смаком);

*Урожайність: 6-6,5 л нектару.

СПОСІБ ПРИГОТУВАННЯ:

1. У мене в мисці трохи більше 5 кг полуниці. Чим стигліші, червоніші і свіжіші будуть плоди, тим смачніший і ароматніший вийде готовий напій.

2. Полуницю промили в холодній воді, кілька разів міняючи воду, тепер потрібно видалити плодоніжки і листя. Підготовлені фрукти складаємо в каструлю побільше – у мене на 10 л.

3. Усього після очищення залишилося 4,5 кг плодів. Полуницю залити холодною чистою водою (я процідила), щоб води було на рівні плодів – на 4,5 кг мені знадобилося 3 л води.

4. За допомогою заглибного блендера перетворюємо фрукти в пюре. Якщо у вас немає занурювального блендера, використовуйте підставний міксер із чашею, кухонний комбайн або будь-який інший кухонний комбайн.

5. Вже на цьому етапі пюре можна процідити, але воно хоч і додано води, але все одно досить густе, тому для полегшення процесу доводжу склад до кипіння і відразу вимикаю плиту. Я не додаю піну на цьому етапі.

6. Потім я проціджую пасту через дрібне сито, щоб позбутися насіння і волокон.

7. Знову ставимо сік на плиту і доводимо до кипіння. У цей момент напій ароматний, але не солодкий, з легкою кислинкою. При бажанні можна відварити і зберегти в такому вигляді. Але нам подобається кисло-солодкий нектар на смак, тому для балансу додам цукор і лимонний сік (можна і лимонну кислоту).

Порада: спробуйте напій і відкоригуйте смак на свій смак, кількість цукру повністю залежить від солодощі фруктів. У підсумку мені знадобилося 500 г цукру і 1 столова ложка лимонного соку.

8. Як тільки нектар закипить, відраховуємо час і варимо на дуже маленькому вогні 10 хвилин. Тепер збираємо піну – вона хоч і смачна, але виглядає не естетично, а нам потрібен красивий напій.

9. На цьому етапі у вас вже повинні бути готові банки або пляшки. У мене є пляшки об’ємом 1 л, які я добре вимила і простерилізувала в духовці при температурі 100°C, а кришки і лійку прокип’ятила 4 хвилини.

10. У гарячі ємності розливаємо нектар доверху, герметично закриваємо кришками і залишаємо на столі до повного охолодження; загортати їх не потрібно. Цей чудовий напій можна зберігати навіть при кімнатній температурі, головне – подалі від прямих сонячних променів.

11. Нарешті з такої кількості продуктів вийшло трохи більше 6 л полуничного нектару, дуже ароматного, кисло-солодкого і смачного на смак, який буде нагадувати про сонячне літо і взимку.

Бажаю приємного апетиту в колі ваших близьких!

Leave a Comment