Сезон полуниці в самому розпалі і хочеться не тільки поласувати свіжою полуницею, а й зберегти ці чудові плоди на зиму.
Цього разу я хочу вам показати, як я готую натуральний полуничний нектар на зиму в комплекті з м’якоттю без використання соковижималки.
Звичайно, натуральний полуничний сік – це дуже смачний і корисний напій, але хоча полуниця досить соковита, соку з неї виходить не так багато, а більше м’якоті.
ІНГРЕДІЄНТИ:
– 4,5-5 кг полуниці;
– 3 л води;
– 500 г цукру (або за смаком);
– 1 столова ложка лимонного соку (або за смаком);
*Урожайність: 6-6,5 л нектару.
СПОСІБ ПРИГОТУВАННЯ:
1. У мене в мисці трохи більше 5 кг полуниці. Чим стигліші, червоніші і свіжіші будуть плоди, тим смачніший і ароматніший вийде готовий напій.
2. Полуницю промили в холодній воді, кілька разів міняючи воду, тепер потрібно видалити плодоніжки і листя. Підготовлені фрукти складаємо в каструлю побільше – у мене на 10 л.
3. Усього після очищення залишилося 4,5 кг плодів. Полуницю залити холодною чистою водою (я процідила), щоб води було на рівні плодів – на 4,5 кг мені знадобилося 3 л води.
4. За допомогою заглибного блендера перетворюємо фрукти в пюре. Якщо у вас немає занурювального блендера, використовуйте підставний міксер із чашею, кухонний комбайн або будь-який інший кухонний комбайн.
5. Вже на цьому етапі пюре можна процідити, але воно хоч і додано води, але все одно досить густе, тому для полегшення процесу доводжу склад до кипіння і відразу вимикаю плиту. Я не додаю піну на цьому етапі.
6. Потім я проціджую пасту через дрібне сито, щоб позбутися насіння і волокон.
7. Знову ставимо сік на плиту і доводимо до кипіння. У цей момент напій ароматний, але не солодкий, з легкою кислинкою. При бажанні можна відварити і зберегти в такому вигляді. Але нам подобається кисло-солодкий нектар на смак, тому для балансу додам цукор і лимонний сік (можна і лимонну кислоту).
Порада: спробуйте напій і відкоригуйте смак на свій смак, кількість цукру повністю залежить від солодощі фруктів. У підсумку мені знадобилося 500 г цукру і 1 столова ложка лимонного соку.
8. Як тільки нектар закипить, відраховуємо час і варимо на дуже маленькому вогні 10 хвилин. Тепер збираємо піну – вона хоч і смачна, але виглядає не естетично, а нам потрібен красивий напій.
9. На цьому етапі у вас вже повинні бути готові банки або пляшки. У мене є пляшки об’ємом 1 л, які я добре вимила і простерилізувала в духовці при температурі 100°C, а кришки і лійку прокип’ятила 4 хвилини.
10. У гарячі ємності розливаємо нектар доверху, герметично закриваємо кришками і залишаємо на столі до повного охолодження; загортати їх не потрібно. Цей чудовий напій можна зберігати навіть при кімнатній температурі, головне – подалі від прямих сонячних променів.
11. Нарешті з такої кількості продуктів вийшло трохи більше 6 л полуничного нектару, дуже ароматного, кисло-солодкого і смачного на смак, який буде нагадувати про сонячне літо і взимку.
Бажаю приємного апетиту в колі ваших близьких!