Абрикосове варення, приготоване за цим рецептом, виходить настільки смачним, що нам ніколи не набридне! Ми часто додаємо його до солодкого сиру, поєднуємо з йогуртом/сметаною або подаємо з пухким хлібом/булками.
ІНГРЕДІЄНТИ:
-3 кг абрикосів (вибирайте стиглі, солодкі, середнього розміру, не дуже м’які);
-1,5-2,5 кг цукру (в залежності від солодощі абрикосів).
З цих нових інгредієнтів ми отримали 2300 мл абрикосового варення (3 банки по 600 мл і одна банка по 500 мл).
СПОСІБ ПРИГОТУВАННЯ:
1. Помийте абрикоси та помістіть їх у великий друшляк, щоб стекла вода. Потім розріжте їх навпіл і видаліть насіння. Помістіть їх у каструлю або іншу жаростійку ємність.

2. У миску, в яку кладете абрикоси, додайте цукор (його кількість залежить від солодкості абрикосів — ми додали 1,5 кг цукру, тому що абрикоси були досить солодкі). Акуратно струсіть, щоб цукор проник всередину абрикосів.

3. Дайте абрикосам пустити сік 8 годин.
4. За бажанням можна подрібнити кілька абрикосових кісточок і додати їх серцевину в варення (ми додавали по 3-4 серцевини в кожну банку) .

5. Після того, як абрикоси пустять сік, ставимо каструлю на повільний вогонь і доводимо варення до кипіння. Під час цього не перемішуйте, а просто періодично струшуйте сковороду.

6. Дайте варенню охолонути 8 годин.
7.Повторити кроки 8 і 9 ще 3 рази (ми варили 2 дні: вранці і ввечері). Поступово половинки абрикоса розм’якшуються і вбирають сироп, стаючи прозорими і бурштиновими.
8. Варення довести до кипіння 5-й раз.

9. Гаряче варення перекладаємо в стерилізовані банки.
Ми їх стерилізували в духовці: дуже добре промивали, використовуючи гідрокарбонат натрію. Ставлю вологі банки на деко і ставлю в холодну духовку. Потім я розігрівала їх 10-15 хвилин з моменту, коли духовка розігрілася до 120°C. А кришки кип’ятили 5-7 хвилин у воді.
10. Відразу накрийте банки стерилізованими кришками, герметично їх закупоривши.
11.Банки перевернути догори дном і дати їм повністю охолонути.

12.Зберігайте варення в сухому та прохолодному місці. Він в міру солодкий, дуже ароматний, смачний і гарний на вигляд!
Бажаю приємного апетиту в колі ваших близьких!