На мій погляд, це одне з найсмачніших страв з абрикосів на зиму. Половинки фруктів залишаються цілими, не сильно розм’якшуються і добре просочуються сиропом. Крім того, процес приготування дуже простий. З таких абрикосів виходить відмінна начинка для різної випічки. Варто приготувати їх самостійно!
ІНГРЕДІЄНТИ:
– абрикоси;
– 600 мл води;
– 300 г цукру;
– половина чайної ложки лимонної солі.
СПОСІБ ПРИГОТУВАННЯ:
1. Абрикоси помити, розрізати навпіл і видалити кісточки. Найкраще вибирати не надто стиглі абрикоси, щоб вони добре тримали форму в процесі приготування.
2. Отриманими абрикосами заповнити заздалегідь простерилізовані банки.
3. Залийте банки холодною водою, потім перелийте її в каструлю. Так ви точно знатимете, скільки сиропу приготувати. У нас вийшло 600 мл води.
4. Додайте цукор і лимонну сіль. Поставте каструлю на плиту. Доведіть сироп до кипіння і переконайтеся, що весь цукор розтанув.
5. Киплячий сироп розливаємо по банках. Накрийте їх кришками, не закриваючи щільно.
6. Вистеліть каструлю рушником або шматком тканини. Поставте в неї банки і налийте в миску теплої води, щоб вона доходила до «вішків» банок. Поставте каструлю на сильний вогонь і доведіть воду до кипіння. Відтепер, якщо ваші банки 0,5 л, то стерилізуйте їх 5 хвилин, а якщо вони більшого об’єму, процес стерилізації повинен тривати довше.
7. Вийміть банки з каструлі і щільно закрийте їх кришками. Після повного охолодження приберіть їх у комору. Насолоджуйтеся отриманими взимку абрикосами з великим задоволенням!
Бажаю приємного апетиту в колі ваших близьких!