Ці баклажани настільки смачні, що обмежитися однією порцією просто неможливо. Їх можна подавати як гарнір, холодну закуску або консервувати на зиму. Минулої зими я наробила багато баночок, але цього року зроблю ще більше.
ІНГРЕДІЄНТИ:
– 2 кг баклажанів;
– 5-6 зубчиків часнику;
– 2 цибулини;
– гостра приправа з помідорів і перцю або для шашлику (за смаком);
Для маринаду:
– 300 мл води;
– 3 ложки солі;
– 4 ложки цукру;
– 150 мл оцту 9%;
– олія соняшникова (для смаження).
СПОСІБ ПРИГОТУВАННЯ:
1. Всі баклажани очистити від шкірки і нарізати кружечками товщиною 1,5 см.
2. Після цього розігрійте сковороду з невеликою кількістю рослинної олії і обсмажте їх до рум’яної скоринки з двох сторін. Вийміть їх у миску і дайте їм трохи охолонути.
3. Часник дрібно порубати ножем, потім очистити цибулю і нарізати його четвертинками.
4. Візьміть миску і викладіть в неї баклажани шарами: один шар цибулі і один шар баклажанів, посипаних часником і гострою приправою з помідорів і перцю або для шашликів. Ми наповнили дві миски.
5. Приготуйте маринад: налийте в каструлю воду і оцет. Додати сіль і цукор і перемішати. Доведіть маринад до кипіння.
6. Після закипання даємо маринаду трохи охолонути, потім покриваємо ним баклажани. Якщо у вас залишилося, збережіть його; знадобиться для консервації.
7. Накрийте баклажани тарілкою і дайте їм промаринуватися 5-6 годин. Після цього їх можна їсти або консервувати на зиму.
8. Якщо ви вибрали консервацію, то перекладіть баклажани в чисті сухі банки і залийте зверху маринадом з миски. Якщо банки не заповнені, то влийте в каструлю ще залишився маринад.
9. Накрийте банки кришками і помістіть їх у каструлю, застелену кухонним рушником. Налийте в неї воду так, щоб вона доходила до рівня «вішків» банок. На сильному вогні доведіть воду до кипіння, потім стерилізуйте банки 20 хвилин на повільному вогні.
10. Вийміть банки з каструлі і щільно закрийте їх кришками. Дайте їм повністю охолонути до кімнатної температури, а потім приберіть їх у комору. З великим задоволенням ласуйте отриманими баклажанами взимку! Вони дуже смачні!
Бажаю приємного апетиту в колі ваших близьких!